Пиратстване на Doom3

Новините
gemicha
Site Admin
Site Admin
Регистриран: 20 ное 2003 22:20

Пиратстване на Doom3

Мнение от gemicha » 05 авг 2004 15:42

Създаването на Doom3 е между $15M и $20М. Очакваната единична цена е $55.

Забелязаните сваляния на играта от p2p мрежите в деня преди излизане на играта са повече от 50000. Тъй като се предполага, че малко от хората, които са я свалили ще си я купят (като stoiko) загубите в деня преди да излезе играта са $2.7М.

Много ми хареса какво казва г-н Matt Pierce от PC Gamer:

"Независимо от сравнително ниските цени на PC игрите, много геймъри все още предпочитат пиратските версии вместо да платят за легитимни копия".

http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/3527332.stm

zelenoto
Regular User
Regular User
Регистриран: 10 дек 2003 16:34

Мнение от zelenoto » 05 авг 2004 16:54

Хехе, много интересно го е казал. Сравнително ниски спрямо кое, ако е спрямо цената от p2p са по-скоро сравнително високи.

Потребителски аватар
haho
Power User
Power User
Регистриран: 07 дек 2003 21:52
Контакти:

Мнение от haho » 05 авг 2004 16:55

Ееее мисля ,че много повече хора ще си я вземат. поне златна ще стане :)

ikolev
модератор
модератор
Регистриран: 20 ное 2003 22:39
Контакти:

Мнение от ikolev » 05 авг 2004 17:18

Да, и аз се чудя с каква идея е подчертано "сравнително ниските цени" в новината - това съгласие или несъгласие изразява?

Според мен цените на игрите изобщо не са ниски (дори и ако забравим за БГ, където цените са точно същите като в US, само дето стандарта е маалко по-нисък...). Знам че пазарът на една книга или филм е много по-широк от този на една игра, което позволява цената да бъде около $10, но това не значи че хората ще се навият да плащат 5 пъти повече за игра само защото 5 пъти по-малко хора като тях ще се навият да си я купят.
Вярно че играта осигурява по-дълго забавление, може дори да е повече от 5 пъти по-дълго (само ако е много добра, разбира се), и все пак повечето обикновени хора доста ще се замислят преди да дадат $50 за забавление, още повече ще се замислят да ги дадат повече от веднъж в месеца.
А ако си дори малко геймър, една игра на месец не ти стига... така че няма какво да се учудваме на пиратството.
Пък и повечето хора ще предпочетат да играят 5 различни игри за по 10 часа в месеца, вместо една игра за 50 часа... Точно както ще предпочетат 5 различни книги, вместо някоя фентъзи сапунка ;)

Потребителски аватар
Zemedelec
Power User
Power User
Регистриран: 08 дек 2003 15:45
Контакти:

Мнение от Zemedelec » 05 авг 2004 17:59

ikolev написа:Според мен цените на игрите изобщо не са ниски (дори и ако забравим за БГ, където цените са точно същите като в US, само дето стандарта е маалко по-нисък...).
А представяш ли си, ако пиратството стане невъзможно (Бог знае как)...? Аз например не си представям да дам $50 за нещо, което после ще играя 20 часа и на всичкото отгоре няма да ми хареса. За Unreal и Shadowman например бих ги дал, но как би разбрал човек какво става и какво - не. На ревьюта не може да се вярва, колко пъти съм се лъгал така. Пък и вкуса си казва думата...
С две думи, ще се играе много малко и ще процъфтява предаването на игри от ръка на ръка. Ако и това стане невъзможно.... е, тогава май няма да играя повече. :)

malkia
Power User
Power User
Регистриран: 03 дек 2003 07:45
Контакти:

Мнение от malkia » 05 авг 2004 21:46

Ами купуваш, играеш, и по-късно я продаваш ;) Така най-много губиш 10-20 долара.... Или пък чакаш малко, и я рентваш (в USA, в block-buster-ите за видео/двд може да наемаш и игри). Или пък чакаш цената и да падне, и т.н.т.к.

gemicha
Site Admin
Site Admin
Регистриран: 20 ное 2003 22:20

Мнение от gemicha » 05 авг 2004 22:29

Аз съм навит така. Ако можеш след това да я върна щях да си взимам повече ако не и всички игри, които ми се виждат интересни. Едно е да "дадеш" $10-$15 а съвсем друго $55.

Отговори