Double Fine разделя Broken Age на две.

Новините
OldschoolBG
Power User
Power User
Регистриран: 30 яну 2008 11:10
Контакти:

Double Fine разделя Broken Age на две.

Мнение от OldschoolBG » 04 юли 2013 03:15

От Double Fine са решили да разделят предстоящата Broken Age на две. Първата част ще излезе по някое време идната година, докато втората част ще бъде пусната като безплатен ъпдейт. Това ще даде възможност с евентуалните приходи от първата част да се финансира втората.
Цитат от г-н Шейфър:
Those of you who have been following along in the documentary know about the design vs. money tension we've had on this project since the early days. Even though we received much more money from our Kickstarter than we, or anybody anticipated, that didn't stop me from getting excited and designing a game so big that it would need even more money.
Искаха 400 хил. Получиха 3 млн. и кусур, а сега излиза, че и те не им стигат. Г-н Шейфър тези пари за нищо ги няма.

Източник

Stilgar
Power User
Power User
Регистриран: 12 яну 2006 22:15
Контакти:

Re: Double Fine разделя Broken Age на две.

Мнение от Stilgar » 04 юли 2013 14:13

Най-добрият коментар по темата, който видях беше:
"Хората които финансират проекти на Kickstarter трябва да разберат, че правят точно това - финансират. При нормално финансиране игрите (че и другите софтуерни проекти) често отнемат повече пъти повече време от предвиденото и струват пъти повече пари и няма причина това да не се случва с проекти финансирани на Kickstarter. Kickstarter е за финансиране, а не за preorder"

BTW и аз съм в кюпа ама само с едно скромно копие :)

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User
Регистриран: 02 дек 2010 22:51

Мнение от themean » 04 юли 2013 15:42

Това чудо го няма в steam.Имам някакъв спомен, че го бях green light-вал, но сега немога да го намеря.
Kickstarter-а още ли е активен ?? бих дал някой лев.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 04 юли 2013 17:25

/offtopic
themean написа:бих дал някой лев.
Банкова сметка да ти дам ли? :twisted:

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 04 юли 2013 20:12

По-скоро линк към kickstarter-ът им :)

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 04 юли 2013 21:18

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 05 юли 2013 13:57

Леле добре че не си я купих.Т'ва изобщо не е играта за която я мислех.Престъпление е да не се поства клипчета с gameplay.
Кви са тия адвенчери с бюджет по три милиона.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 05 юли 2013 14:30

themean написа:Кви са тия адвенчери с бюджет по три милиона.
Обяснението е следното: Когато са искали 400 хил. са имали концепция за игра с такъв мащаб. След като видяли, че събират много повече, решили да увеличат мащаба на играта, за да отговаря на новата сума. Толкова са го увеличили, че сега дори по-големият бюджет не им е достатъчен. Чисто и просто някой, някъде не е мислил и преценил достатъчно нещата. Познай кой. ^^

Иначе не е проблем да имаш адвенчър и с бюджет от 20-50 млн. То може и с бюджет от 100 млн. да бъде.

pdimov
gosu
gosu
Регистриран: 02 дек 2003 01:04

Мнение от pdimov » 05 юли 2013 15:41

За искащите да дадат някой лев: http://doublefine.com/dfapay

gemicha
Site Admin
Site Admin
Регистриран: 20 ное 2003 22:20

Мнение от gemicha » 05 юли 2013 22:33

Stilgar написа:Най-добрият коментар по темата, който видях беше:
"Хората които финансират проекти на Kickstarter трябва да разберат, че правят точно това - финансират. При нормално финансиране игрите (че и другите софтуерни проекти) често отнемат повече пъти повече време от предвиденото и струват пъти повече пари и няма причина това да не се случва с проекти финансирани на Kickstarter. Kickstarter е за финансиране, а не за preorder"
Има една съществена разлика. Аз не съм длъжен да инвестирам следващия път нито в този нито в друг проект на тази компанията. Ако си публишер то трябва да инвестираш за да оцелееш и може пак да седнеш на масата да обещаваш как този път няма да е като предния. Кickstarter не променя само едната страна на уравнението - финансирането. Промяна има и за изпълнителите. Ако не доставиш продукта, който си обещал губиш възможност за следващ опит. Поне аз няма да се съглася втори път.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 06 юли 2013 04:13

gemicha написа:Ако не доставиш продукта, който си обещал губиш възможност за следващ опит. Поне аз няма да се съглася втори път.
Очаква се първата вълна на "неизпълнени" обещания. Да видим все пак какво ще се случи, че то много народ взема пари, а реално малко игри май са завършени и пуснати на пазара.

Stilgar
Power User
Power User
Регистриран: 12 яну 2006 22:15
Контакти:

Мнение от Stilgar » 06 юли 2013 10:56

gemicha написа:
Stilgar написа:Най-добрият коментар по темата, който видях беше:
Има една съществена разлика. Аз не съм длъжен да инвестирам следващия път нито в този нито в друг проект на тази компанията. Ако си публишер то трябва да инвестираш за да оцелееш и може пак да седнеш на масата да обещаваш как този път няма да е като предния. Кickstarter не променя само едната страна на уравнението - финансирането. Промяна има и за изпълнителите. Ако не доставиш продукта, който си обещал губиш възможност за следващ опит. Поне аз няма да се съглася втори път.
Има и друга съществена разлика. Един като не изпълни ще падне доверието във всички. Стой и гледай! :)

pdimov
gosu
gosu
Регистриран: 02 дек 2003 01:04

Мнение от pdimov » 07 юли 2013 15:47

Съдейки по превюто, аз лично не виждам за какво някой би протестирал. Прави се точно това, което е обещано.

Отговори