Zynga съкращава 520 служителя.

Новините
OldschoolBG
Power User
Power User
Регистриран: 30 яну 2008 11:10
Контакти:

Re: Zynga съкращава 520 служителя.

Мнение от OldschoolBG » 08 юни 2013 14:20

pdimov написа:Това не значи, че като въпросните пари спрат да идват, понеже си уволнен, ти става особено лесно и палиш към Хавай.
Аз горе не говорех за уволнени мениджъри, а принципно за мениджърите и хората от управленските етажи. За тези, които продължават да прибират парици. Да, ти каза, че в тези студиа, които ще закрият ще изгърмят и управленски кадри. Аз не оспорвам това, че и те са изгърмели. Отново, говоря принципно за това, че управленските етажи, ако носеха отговорност щяха да се лишат от бонуси, да си намалят заплатите и да не оставят 520 души без работа. В конкретния случай не са го сторили и според моите разбирания и схващания за живота е жалко, че хората са останали без работа.

BTW в предния ти пост за 60-90 хил. е мой пропуск, че не схванах "математиката" отначало. Така става като чета сънен. Ти си говорил за тези със заплата 150 хил. ^^

pdimov
gosu
gosu
Регистриран: 02 дек 2003 01:04

Мнение от pdimov » 08 юни 2013 14:52

OldschoolBG написа:Отново, говоря принципно за това, че управленските етажи, ако носеха отговорност щяха да се лишат от бонуси, да си намалят заплатите и да не оставят 520 души без работа.
Няма как да стане. Математиката не излиза. А ако излизаше, значи управленските етажи са прекалено раздути. Бонусите между другото често се дават основно в опции, с които управленските етажи нищо чудно и само да успеят да се снимат за спомен.

Аз между другото също нямам регистрация в Glassdoor, но на първата страница се вижда "Software Engineer Intern - Monthly" със средно $5679 на месец, което е $68148 годишно. Intern-ите би следвало да взимат най-малко пари.

Накратко, доста хора са завлачили доста пари докато е можело, без да допринесат особено за човечеството с тази си дейност, та няма какво толкова да ги жалим. Колкото са успели да вземат дотук, все им е кяр.

OldschoolBG
Power User
Power User
Регистриран: 30 яну 2008 11:10
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 08 юни 2013 15:05

pdimov написа:Накратко, доста хора са завлачили доста пари докато е можело, без да допринесат особено за човечеството с тази си дейност, та няма какво толкова да ги жалим. Колкото са успели да вземат дотук, все им е кяр.
Абе не ги знам колко са завлачили, но за мен от гледна точка на бачкатор-черноработник си е жалко други бачкатори-черноработници да остават без работа. Наречи го бачкатор-черноработническа съпричастност, ако щеш. ^^

Stilgar
Power User
Power User
Регистриран: 12 яну 2006 22:15
Контакти:

Мнение от Stilgar » 08 юни 2013 18:30

Ама то ако се знаеше, че тва което правят е тотално безполезно щяха да не са имали работа, а не да я загубят. По-добре ли е да си нямал работа примерно 3 годили отколкото да я загубиш след 3?

SuryIIID
Power User
Power User
Регистриран: 01 яну 2004 21:03
Контакти:

Мнение от SuryIIID » 09 юни 2013 11:56

Пък и и отдуга страна, "не всичко е пари (приятелю)". Не го казвам в оня изтъркан смисъл, визиращ любовта, здравето и да речем романа на Джеймс Хадли Чейс.
На практика, бачкаторът ( не знам дали е в унисон с терминологията на темата ) при добри условия , може да използва времето си да работи за себе си или нещо странично, където да трупа опит и умения, които след напускането да се окажат ценни. Понякога баланса свободно време/заплащане е доста важен, не само защото времето е пари( за тези които умеят да го превръщат в такова ).
В тоя ред на мисли, фирмата може и да не му е плащала супер добре, но да е бил на позиция на която да е започнал невежа и да е излязъл търсен "про", което си е жив кяр. Да кажем по-скъпоплатения мениджър след 3 години работа, няма да стане много по-добър в областта си, отколкото да речем по-нископлатения кодер. Та тънката ми мисла е, че да кажем при напускане е важно не с колко пари си отиваш натрупани, а дали си съумял да натрупаш и други работи, които евентуално да превърнеш в пари.

Отговори