Casual gamers

Всички останали въпроси и теми.
petersvp
New User
New User
Регистриран: 08 юни 2007 03:04

Casual gamers

Мнение от petersvp » 26 юли 2013 07:17

Във връзка с този цитат:
Колкото са дамите във форума някъде толкова са и кежуъл играчите. Поне аз така си мисля де. ^^
Пичове (и дами, ако има тук изобщо), кои от вас играят или са играли casual games?
Кое определяте като casual и кое като hardcore, къде поставяте границата? Кой например е разцъквал The Sims или Bejeweled?

Чакам мнения :)

Stilgar
Power User
Power User
Регистриран: 12 яну 2006 22:15
Контакти:

Re: Casual gamers

Мнение от Stilgar » 29 юли 2013 02:45

Е това е лесно
StarCraft, Quake и Street Fighter са хардкор, всичко останало е casual. Аз играя и двата вида.

OldschoolBG
Power User
Power User
Регистриран: 30 яну 2008 11:10
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 29 юли 2013 03:28

Личното ми мнение е, че всяка игра, която предлага по-голяма дълбочина на геймплея и механиките си може да се счете за hardcore. В този ред на мисли дори една match 3 игра може да бъде hardcore. Обратното също е валидно. Да вземем за пример някой опростен откъм геймплей FPS, на който съвсем бързо може да се наслади и не особено опитен играч. Обикновено на добрите игри могат да се насладят и едните и другите играчи. Дето се вика "Easy to pick-up, hard to master."

Иначе аз играя и опитвам игри от най-различни жанрове и на най-различни платформи. Даже от толкова играни и изиграни игри огромната част не си ги и спомням вече. оО Обичам разнообразието, това е. ^^

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User
Регистриран: 02 дек 2010 22:51

Мнение от themean » 29 юли 2013 09:48

Не съм супер убеден, но си мисля ,че casual се водят не натоварващи игри.

Stilgar
Power User
Power User
Регистриран: 12 яну 2006 22:15
Контакти:

Мнение от Stilgar » 29 юли 2013 16:27

themean написа:Не съм супер убеден, но си мисля ,че casual се водят не натоварващи игри.
И аз това казах :)

petersvp
New User
New User

Мнение от petersvp » 29 юли 2013 18:00

Мда, в такъв ред на мисли, Crysis 2, Half Life 2 и Cod са casual, The Incredible Mashine е hardcore и Super Mario World е hardcore :D :D :D
изобщо цялото деление hardcore/casual ми е тотално безсмислено и тъпо. Какво casual има в The Sims??? Та нейната механика е в пъти по-сложна от тази на един "hardcore" FPS!!!!! Съвсем сериозно!

Потребителски аватар
KosSiO
Power User
Power User
Регистриран: 20 окт 2008 19:29

Мнение от KosSiO » 29 юли 2013 20:19

При нас кежуъл викаме на игрите в които слагаме син фон на логото на фирмата, а хардкор са тия дето логото е на черен.

кежуъл се дефинира(силно казано дефинира) от това колко е голяма таргет групата на играта. Ако играта не налага много ограничения(плаващо понятие, определено от всичко в играта) в-ху това кой може, и статистически базирано, кой би играл се нарича casual, така го използваме при нас.

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User
Регистриран: 02 дек 2010 22:51

Мнение от themean » 29 юли 2013 22:18

Някой ако не знае за какво иде реч и го прочете тва ще каже, че сте адвокати а не програмисти :), но предполага във всички по-големи студиа е така

petersvp
New User
New User

Мнение от petersvp » 29 юли 2013 22:45

Casual и Hardcore за мен са толкова мръсни понятия, че са по-мръсни от парламента, съвсем сериозно. Аз или харесвам една игра, или не я харесвам. Има толкова много игри, на които таргет аудиторията не е била известна или не е била правилно предвидена :) Portal 1 дори беше такъв пример, Valve бяха едва ли не уплшени от нетипичния геймплей, но е важно, че дадаха шанс на играта, все пак :) и че Portal 2 за мен е велика игра :)

Потребителски аватар
KosSiO
Power User
Power User

Мнение от KosSiO » 30 юли 2013 00:00

petersvp написа:Casual и Hardcore за мен са толкова мръсни понятия, че са по-мръсни от парламента
и от тия понятия се вадят адските пари! Има огромно значение за дизайна, начина на реклама и тнт дали сте избрали да правите кежуъл или не игра, да не говорим колко повече се усложняват нещата ако играта е freemium/paymium/НЕЩО-СИиmium. Тия неща толкова много владеят това какъв ще е дизайна на играта, как ще върви монетизацията... дори за малко да кривнеш от правия път стават огромни гафове, за т'ва хората са измислили тия разделения, на базата на тях да се изградят основни правила как трябва да се гради такъв тип игра, така че тя да се продава(дори наскоро ни се случи случка....)

Дебела е работата... друг е въпроса че в момента се играят не indie а кежуъл игри(и мн хора си мислят разни странни неща), но всичко се мени. Кежуъла и фриимиума като умрат, нещо друго ще дойде на тяхното място, дано да е по-добро,а до тогава игри с феи, шуутъри в които броя хедшот-ове са пропорционални на броя инвестирани левчета, рейсъри в стил 'Look maa no hands', но с цена на бензина 100 лева/литър :)

petersvp
New User
New User

Мнение от petersvp » 30 юли 2013 00:16

... и аз винаги ще си остана на мнението че съвременната игрова индустрия бълва паплач след паплач... Преди имаше къде-къде по-добри игри... Но геймърите скоро ще им втръсне и ще се наложи да се търсят други решения :) До тогава - имам си Замунда и Пиратския брят, а ако случайно се появи игра от типа на Crysis, Half Life, Quake и първите игри от CoD, или игри като Portal 2 - тогава може и да си бръкна в джобчето :)

ПЛЮС игрите с феи не са ми проблем, важно е каква е механиката и геймплея, и да не са ми много женски.... може би игра с фея ще ми е по-женска от The Sims :)

Потребителски аватар
KosSiO
Power User
Power User

Мнение от KosSiO » 30 юли 2013 12:52

petersvp написа:... и аз винаги ще си остана на мнението че съвременната игрова индустрия бълва паплач след паплач...
Или си прав или просто сме пораснали, дори не знам на кое да се надявам :)

Отговори