Дискусия: Diablo 3

Всички останали въпроси и теми.
OldschoolBG
Power User
Power User
Регистриран: 30 яну 2008 11:10
Контакти:

Re: Дискусия: Diablo 3

Мнение от OldschoolBG » 27 май 2012 20:23

Когато държиш левия бутон докато ходиш героят не target-ва обекти. За да target-не обект трябва да го пуснеш и да го натиснеш отново докато кърсъра е върху обект. След това можеш да атакуваш обекта само със задържане на бутона. В случай, че обекта се разруши и ти продължиш да държиш бутона на мишката натиснат героят започва да се движи към кърсъра. Ако при това движение кърсъра попадне върху нов обект той не се target-ва. С думи прости target-ване на обект се прави само след натискане на левия бутон на мишката върху обекта. В този ред на мисли дори да има 100000 чудовища на екрана, ако знаеш как работи системата няма опасност да кликнеш случайно на обект и поради това да не си придвижиш героя.

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User
Регистриран: 02 дек 2010 22:51

Мнение от themean » 27 май 2012 22:38

Т'ва го знае всеки. Въпроса е когато ползваш скила на първа атака и после решиш да се преместиш ?? какво правиш. Или ползваш който и да е друг скил и после решиш да се преместиш ??
Това беше въпросния коментар

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 27 май 2012 23:30

Скила на left mouse button-а може да го ползваш като си target-неш обект и после продължиш да държиш бутона и така да си преместиш героя. Ако ползваш друг клавиш 1-4 или десния бутон на мишката не те бърка да се преместиш. Играя с DH, който трябва да е постоянно в движение, защото има малко HP и умира много лесно. Не съм изпитвал затруднения да си позиционирам или преместя героя дори в най-натоварените откъм единици битки. Щом един неособено добър играч на Diablo като мен може, не виждам причина да съществува проблем за по-напреднали играчи.

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 28 май 2012 09:58

Пич стигни до инферно или до хел с герой дето трябва да танква и тогава ми ги говори тия. Ти с твоя герой вероятно никога не си влизал в мелетата. Аз с моя (доктор) танквам мечетата (скритото ниво) на хел и на инферно. Това го правя без гиар за танкване а с два скила дето не поемам дмг за 3 секунди след което трябва да изляза от мелето и друг да поеме агрото. За 50+ часа 3-ма човека сме на инферно акт 4, явно можем да играем. Наистина трябва да сложат бутон, който докато държиш да не можеш да атакваш.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 28 май 2012 16:29

Говориш си наизуст отново. Чудовищата в играта са така направени (телепортация, стени, висока скорост на придвижване, summon на подкрепления, засади), че дори да имаш range герой много често те ограждат и трябва да се биеш от непосредствена близост или да се махнеш от тях.

Кой ти казва, че не можеш да играеш? Аз ти казвам следното:
Щом един неособено добър играч на Diablo като мен може, не виждам причина да съществува проблем за по-напреднали играчи.
Според теб можете да играете, следователно не виждам причина контролната схема, в частност момента с функционирането на left mouse button, да ви създава проблеми. Няма смисъл да се слага бутон, който докато е натиснат забранява на героя да атакува или пуска умения, защото това само ще усложни ненужно контролната схема. Ще се налага да изпълняваш действие без това да е необходимо. Вместо да искаш допълнителни бутони научи как работи контролната схема и току виж си открил, че всъщност е много добре изпълнена.

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 28 май 2012 16:34

Да братле така е. Стигни до инферно и пак ще си говорим

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 28 май 2012 16:38

Дори зад Inferno да стигнa все пет. Мега масовки има дори на Normal. Ако знаеш как да боравиш с lmb-то няма как да съществува случай, в който да не можеш да си преместиш героя, защото кликаш на обект, а не на терена. Контролната схема и бойната система са така направени, че работят прекрасно. Ти в стремежа си да намериш кусури на играта започваш да си съчиняваш и внушаваш разни неща. ^^

gemicha
Site Admin
Site Admin
Регистриран: 20 ное 2003 22:20

Мнение от gemicha » 28 май 2012 22:52

Играх няколко часа и определно играта ми харесва. Играх много Diablo I, преди доста време, и имах сериозно намерение да напиша нещо подобно следвайки подробно Jarulf's Guide to Diablo and Hellfire. Diablo II не беше моя тип игра. Diablo 3 определено ми харесва.

Има нещо много интересно, което ще следя с интерес. Възможността да продаваш намеренето на независим пазар е в конфликт с механиката на играта. Ако намериш някакъв меч, който струва 1000 можеш да го продадеш на търговец вътре в играта за 100 или да го купиш от търговец за 2000. Ако обаче отидеш на пазара можеш да го намериш за около 100. Много хора са го открили преди теб и търсенето/предлагането е натиснало цената до 100. Това не е само с меча, но с повечето предмети. Реално търговците вътре в играта се управляват от маханиката на играта, а външния пазар от търсене и предлагане. Много ми е интересно това как ще се развие и какво решение ще предложат Близард. За момента пазара разрушава механиката/икономиката на соло играта.

Ако някой играе на американските сървъри може да ме добави. Използвам същия псевдоним като във форума.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 28 май 2012 23:00

Търговците в играта са за колби и да си поправяш екипировката. Създаването на квадратен скъпоценен камък струва 20 хил. злато, при това само изработката, без ъпгрейдите на търговеца. Същия камък в аукциона си го намираш за 5 хил. злато. На по-горна трудност дори ти го пускат противниците. При положение, че играта е online only си ползваш аукциона със злато и не се интересуваш много NPC-тата какво продават. В този ред на мисли са ги сложили колкото да ги има (за органичност на света), да не е само аукцион.

Stilgar
Power User
Power User
Регистриран: 12 яну 2006 22:15
Контакти:

Мнение от Stilgar » 29 май 2012 16:45

Ако искаш да играеш single player не отваряй AH-то (аз съвсем целенасочено направих точно това на Normal, но ако някога седна да играя Nightmare ще се забъркам в икономиката). Въпросът е какво ще направят Blizzard за да не девалвират всички предмети. В Debilo 2 си девалвираха обилно. В WoW положението беше доста по-културно заради Bind on Equip.

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 29 май 2012 18:19

Свободния пазар е едно от малкото неща които харесвам в ммо-тата. Считам за доста интересно да маниполираш пазара и да изкарваш пари на гърба на останалите, ако можеш :). Това, че има аукцион ми допада (за съжаление може да се слагат по максимум 10 итема), но този за истински пари няма да го коментирам. Не бих копувал или продавал итеми за истински пари.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 29 май 2012 22:20

Act 4 на Hell не го усетих кога мина. Бях в парти с едни стабилни младежи и девойка. Сега трябва да си напазарувам малко от аукциона лъскави предмети и да си ги окича с bling. ^^

gemicha
Site Admin
Site Admin
Регистриран: 20 ное 2003 22:20

Мнение от gemicha » 30 май 2012 20:20

Според трафика, който правя имам усещането, че играта може да включи, или поне да вземе под внимание цената на свободния пазар. Много интересен проблем. Играчите, които започват в началото имат съвсем различни, дори може да се каже противоположни, изисквания спрямо тези, които са преминали през всичко което предлага играта. Един от възможните варианти за развитие е в посока WoW с уникални преживявания за създадена група. Това ще даде възможност за изразходване на събраното злато.

Проблемът с икономиката е много по-сложен. Всеки път когато вземеш 10 злато ти реално увеличаваш златото в икономиката. Ако няма добър механизъм да ти взимат парите със съразмеримо темпо, няма нови играчи, свободния пазар работи, това неменуемо ще доведе до инфлация. Това противоричи на идеята им за включване на реални пари. Ще видим как и дали ще пуснат реални пари. Това ми е по-интересно от минаването на играта на Hell :)

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 30 май 2012 20:55

Ти да не се притесняваш, че няма къде да си харчиш златото? Тръгни да ъпгрейдваш сандъка и гледай какво става. Отделно започни да ъпгрейдваш ковачите или Staff of Herding. Същото става и ако си правиш сам скъпоценните камъни и екипировката. Аз взех ачийвмънта за милион събрано злато преди няколко дни, но в себе си повече от 230К не съм виждал. Днес за 30 мин. изхарчих 135К за 3 предмета. Сега трябва да фармя 1 час, за да си възвърна инвестицията. ^^ В аукциона има много интересни цени. Понякога за малко пари попадаш на доста добра екипировка, друг път надценката е жестока.

BTW в пост, който показва статистика за играта пишешe, че 80% от героите са ниво между 1 и 30. Тези, които са отключили Inferno са 1.9%. Тези, които спокойно си фармят на Inferno са сигурно по-малко от 0.3%. Като цяло има къде да ти потъва златото. За да се видиш с много излишно злато трябва или да фармиш спокойно Inferno или да си голям играч в AH-то.

Може би за хората, които няма да искат да фармят часове наред злато и предмети ще е най-удачно да изхарчат 10-тина долара в RMAH-то и да си екипират героя за спокойна игра на първите две трудности. Освен това цените в него, що се касае до екипировката, няма как да са под $1, защото при успешна продажба Blizzard вземат $1.

Добре, че спират сървърите от време на време, че да може да преглеждам подобни клипове. :lol:

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 30 май 2012 22:53

Взима ти по 15% процента от ah-то на транзакция.
Това с инфлацията си е нормално и даже е яко щото е още една променлива която трябва да съобразяваш и по никакъв начин не пречи на идеята за търговия с истински пари. Освен, че за gold-a спряно истинските ще има девалвация, но предполагам от близард ще вкарват пачове с нови итеми.
Edit:
@Oldschool ми парите дето се наливат в стандартните системи на играта не са толкова много, мен всичко ми не на макс пък не съм усетил, че се набивам. Минеш ли на инферно парички се правят. А мечета на инферно дават най-доволно ама трябва да имаш парти хора дето не страдат от менингит или някакъв друг енцефалит :).

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 31 май 2012 00:36

Не си чел явно за таксите при ползване на AH-тата достатъчно. Ходи тук и се опресни. Конкретно точка 3.1. прегледай. Колкото до липсата на злато, аз казах точно това. Когато си на Inferno и си фармиш спокойно там няма да усетиш липса. В момента с 51% GF на Nightmare фармя по около 65К за 30-тина мин.

Отговори