Zebrito's Escape

За организацията на този сайт и за игровата индустрия в България - фирми, хора, проекти, проблеми.
Caterpillar
New User
New User
Регистриран: 21 юли 2015 22:21

Zebrito's Escape

Мнение от Caterpillar » 28 юли 2015 16:48

Този път не съм виновника аз. Един приятел, с който сме заедно на инди вълната, пусна неговата игра. За сега събираме мнения за да се отстранят дребните грешки и да се подобри. Да видим критиката тоя път, дори и аз го критикувам доста - особено за технологията - AS3/Starling. Флаша е жив - да живея флаша :).

GooglePlay:https://play.google.com/store/apps/deta ... itosescape
Appstore: https://itunes.apple.com/us/app/zebrito ... 14310?mt=8
Последна промяна от OldschoolBG на 31 юли 2015 11:47, променено общо 1 път.
Причина: Промяна на заглавието.

Потребителски аватар
KosSiO
Power User
Power User
Регистриран: 20 окт 2008 19:29

Re: Още една игра е на линия...

Мнение от KosSiO » 30 юли 2015 21:35

изглежда като нещо което бих играл, на времето имаше подбна от miniclip, жалко че нямате за WP8.

OldschoolBG
Power User
Power User
Регистриран: 30 яну 2008 11:10
Контакти:

Re: Zebrito's Escape

Мнение от OldschoolBG » 31 юли 2015 12:09

@Caterpillar пробвах играта и съм по-скоро с негативно впечатление.

1. Интерфейсът ми е неинтуитивен. Има "счупени" неща от типа на "Бутон за изход поставен долу в центъра на прозорец", както и "Бутон за връщане назад, който е поставен отдясно" (екранът за избор на ниво визирам тук).

2. Геймплейната механика е достатъчно проста, но не е реализирана много добре. Липсва ми индикация за дължината на скока. В момента имам усещането, че задържам почти еднакво пръста си на екрана, а скокът ми е различно дълъг. Самото изпълнение на действието ми е прекалено рязко. Според мен, трябва да е по-плавно.

3. Аудио-визуалната част ми идва постна. Не ми е сред най-важното в една игра, но може да се обогатят спец. ефектите, както и да се помисли за подобряване на графичния стил.

P.S. Промених заглавията на темите ти, за да е по-ясно за какво се отнасят.

Caterpillar
New User
New User
Регистриран: 21 юли 2015 22:21

Re: Zebrito's Escape

Мнение от Caterpillar » 02 авг 2015 20:50

Забележките са повече от правилни и аз се опитвам да му обесня горе долу същите неща, особено за скока и самото усещане - не кефи, но тази игра имаше прекалено много премеждия и като гледам сякаш е по-добре да се мине към следващ проект. Пак да уточня не е моя в никакъв аспект, само давам акъл :) . За съжаление KoSio тази игра едва ли ще види бял сват за WP. Snakes and Ladders и всичко, което правя на Unity e заложено да има версии за WP и Амазон, даже и телефон и акаунт има от другата седмица, но уви как ще се боря с Windows-a не ми се мисли, особено като Mac-a ми е старичък, но да не се оплакваме.
Да се похваля не официално втората игра е готова (2/10) и чака ревю, някъде към петък ще е готова живо здраво да видим, тя е най-добре направеното нещо, което съм произвел до сега, но е съвместна работа с един приятел (негова идея и графична част, а аз вдигнах нивото на качеството няколко пъти просто, щото съм добър в това :D ), но като гледам ще е последното нещо което правя в колаборация до края на годината, че доста се изнервих и отклоних малко от моята идея. Сега съм почивка една седмица и продължаваме напред. Имам идея за 3 много малки игри и завършването на Панг-а до края на септември пък да видим - сега моренце...

Отговори