GameDev scene в България

За организацията на този сайт и за игровата индустрия в България - фирми, хора, проекти, проблеми.
zelenoto
Regular User
Regular User
Регистриран: 10 дек 2003 16:34

GameDev scene в България

Мнение от zelenoto » 13 юли 2015 11:26

Незнам дали има идея някой да дава пари за сайт, който посещавам само аз.
Ааа, и аз го поглеждам чат-пат :)
Ама напоследък наистина е страшно мъртвило - дърти сме вече, мързи ни да пишем по форуми.

Потребителски аватар
KosSiO
Power User
Power User
Регистриран: 20 окт 2008 19:29

Re: gamedev-bg.net си търси нов собственик

Мнение от KosSiO » 14 юли 2015 00:48

Аз също го гледам, нищо че не пиша. А не пиша просто защото сме много големи хетъри всички. Постоянно (facepalm),"ебаси идиота" и тнт казваме на хорските опити да направят нещо. Общо взето май за това сме в такова положение по мое лично мнение. Опредлено хората искат да се събират и да говорят за gamedev (ся gamedev meeting, SYSF и какво ли още не), просто когато някой те хейтне защото не го кефи/не разбира това което се прави, нормално е да падне желанието да се поства.

OldschoolBG
Power User
Power User
Регистриран: 30 яну 2008 11:10
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 14 юли 2015 13:23

@HALF, честито за придобивката. Да ни банваш и триеш по-малко!

HALF
Site Admin
Site Admin
Регистриран: 08 фев 2004 16:04

Мнение от HALF » 14 юли 2015 13:30

Мен ме мързи да модерирам и без това, ако няма спам нямам никакво намерение да трия.
А ако остане време може да се поразвие форума и да се добави и сайт, или поне част която да е beginner friendly със уроци и tutorial-и на български (преведени или авторски няма значение).

SuryIIID
Power User
Power User
Регистриран: 01 яну 2004 21:03
Контакти:

Мнение от SuryIIID » 14 юли 2015 15:19

Аз също му хвърлям око от време на време. Едно време беше сравнително активен този форум. Не знам какво се случи, че заглъхна до такава степен. Това, което някой по-горе каза за одъртяването - ами защо не се регистрират млади хора, запалени по гекм дева ? Според мен нещата минаха на друго ниво. Спад се наблюдава и да речем в gamedev, без тире bg. Част от причината може би са готовите енджини ( UDK, Unity) , но при всички случаи има и други фактори.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 14 юли 2015 15:49

@SuryIIID, ако съдя по себе си, заети са хората. Колкото до "младите", то днес каналите за комуникация са други. Не са във форумите, а в "соца". Освен това има огромно количество обучителни и примерни материали из нета. Кеф ти текст, кеф ти видео, всичко има. Стига да може да ползваш търсачка, се оправяш. Има и нещо друго, у нас сме по-скоро всеки за себе си. Да, има някакви "game jams", "hackatons" и тем подобни, но реално ние "indie" сцена нямаме. Ето ти няколко причини за ниска активност на нашите форуми.

P.S. Отплеснах се, ако искате може да си дъвчем тази тема другаде.

HALF
Site Admin
Site Admin
Регистриран: 08 фев 2004 16:04

Re: GameDev scene в България

Мнение от HALF » 14 юли 2015 16:04

Ха, ето и първи опит за модерация, изключително успешен бих казал :lol:

Сигурен съм че има хора които искат да правят игри, било то и само като мечта, но на български май няма много информация а и форума тук не личи да е активен което също не спомага за идването на нови членове.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 14 юли 2015 19:03

HALF написа:Ха, ето и първи опит за модерация, изключително успешен бих казал :lol:
Вдигаш нива. ^^
Сигурен съм че има хора които искат да правят игри, било то и само като мечта, но на български май няма много информация а и форума тук не личи да е активен което също не спомага за идването на нови членове.
Да, има ентусиасти доста. 90% не знаят как се прави игра и какъв всъщност е процесът. Това не е големият проблем. Големият проблем е, че 99.99% от хората изобщо не знаят, че има такъв форум. Това дали е активен или не няма да ги накара да разберат. Трябва ти рекламна стратегия някаква - къде да кажеш, че има подобен форум, с какво е по-добър и ценен от другите, че да го посетят хората и т.н.

Stilgar
Power User
Power User
Регистриран: 12 яну 2006 22:15
Контакти:

Мнение от Stilgar » 03 сеп 2015 09:15

Според мен community-тата просто се изместиха към други неща като Twitter и facebook.

Отговори