Енджинът на Валв е по-бърз на Linux!

OpenGL и SDL и многоплатформено програмиране на игри.
SuryIIID
Power User
Power User
Регистриран: 01 яну 2004 21:03
Контакти:

Re: Енджинът на Валв е по-бърз на Linux!

Мнение от SuryIIID » 07 ное 2012 13:27

Аз чух, че драйверите нямало да бъдат опен сорс, ако това се има (в/над/изнад/изпод/пред)предвид под "гъделичка".
Дали разликата между хардуера и софтуера може да се изрази със способността за опен сорс...

Потребителски аватар
haho
Power User
Power User
Регистриран: 07 дек 2003 21:52
Контакти:

Мнение от haho » 07 ное 2012 13:36

SuryIIID написа:Аз чух, че драйверите нямало да бъдат опен сорс, ако това се има (в/над/изнад/изпод/пред)предвид под "гъделичка".
Дали разликата между хардуера и софтуера може да се изрази със способността за опен сорс...
Тези от новината не са оупън, но и отворените драйвери много дръпнаха напоследък http://www.phoronix.com/scan.php?page=a ... ocks&num=1
Имат проблем с клока, които ще оправят, но ако затворения драйвер се даунклокне на същата честота е еднакво.

Много ми се иска да отбележа, че драйвера с затворен код за Нвидя е 10-20 милиона, а този с отворен код е около 60-70000 реда код, а както се вижда, вади приблизително еднакви резултати.

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User
Регистриран: 02 дек 2010 22:51

Мнение от themean » 07 ное 2012 13:53

haho написа: драйвера с затворен код за Нвидя е 10-20 милиона
Какво има вътре. Биографията на всичко които някога са работили или кандидатствали за работа в nVidia :).

Потребителски аватар
haho
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от haho » 07 ное 2012 14:27

themean написа:
haho написа: драйвера с затворен код за Нвидя е 10-20 милиона
Какво има вътре. Биографията на всичко които някога са работили или кандидатствали за работа в nVidia :).
Предполагам, че има някакви компилатори на шейдъри, който са сериозно перо. Да кажем, че те са едни 6-7 милиона(GCC е толкова), за всичко друго не се сещам защо е толкова голямо. Може да има пачове за конкретни игри, дори цели драйвери може да има - например за батълфилд. Което е супер грозно като концепция ама такъв е живота

Stilgar
Power User
Power User
Регистриран: 12 яну 2006 22:15
Контакти:

Мнение от Stilgar » 07 ное 2012 15:00

Абе тея драйвери не са ли 70% assembler? Той асемблера няма как да е затворен код :)

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User
Регистриран: 02 дек 2010 22:51

Мнение от themean » 07 ное 2012 15:10

Мойто питане е друго. Ако няма опцията играта ти да зареди някакъв custom driver не се ли обезмисля идеята да преоменяш драйвера.
Аз не съм много наясно как стоят нещата. Някой може ли да разясни (как/може ли да) се зареждат такива променени драйвери след boot-а на операционната система и евентуално
връщане на старите драйвери.

Потребителски аватар
haho
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от haho » 07 ное 2012 15:23

Stilgar написа:Абе тея драйвери не са ли 70% assembler? Той асемблера няма как да е затворен код :)
99% Са на "C" има и малко асемблер за GPU-то, то даже не е и асемблер ми направо някакви числа.
http://cgit.freedesktop.org/mesa/mesa/t ... ivers/nvc0

Отговори