Xbox One - it's coming.

Игрови хардуер и програмиране на ниско ниво - процесори, видеокарти, MMX, SSE и др.
OldschoolBG
Power User
Power User
Регистриран: 30 яну 2008 11:10
Контакти:

Xbox One - it's coming.

Мнение от OldschoolBG » 21 май 2013 22:01

Преди час завърши представянето на новата конзола на Microsoft.

Изображение
Изображение
Изображение

Игрите втора ръка ще могат да се инсталират на друга конзола, но след заплащане на такса. Също както и при PS4 няма да има обратна съвместимост. Бих ви постнал и клипове от игри, но те не показаха нищо, което да си струва да се постне. В общи линии Microsoft работят здраво по постигане на идеята си за "One DMR box to rule them all!. За хората, които търсят подобни "изживявания" ще е ОК, но мен лично като потребител и разработчик не ме впечатлиха.

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User
Регистриран: 02 дек 2010 22:51

Re: Xbox One - it's coming.

Мнение от themean » 21 май 2013 23:48

Някой има ли идея, кое ще е по-добро като хардуер xbox 720 или PS4 като в това число включвам и принадлежащите им джаджи.
Другото дето ме вълнува е тия новите конзоли нещо различава ли ги от обикновенни PC -та.На тия спецификации дето са дадени нищо не ми говорят освен че процесора вероятно ще е AMD(само те имат 8 ядрени) и че видеото вероятно ще е вградено, тъйкато не е описано.Паметта при добър късмет ще е на 1600 на двуканално дъно(8 се дели на 2 но не и на 3) друго не мога да изкопая като информация.
Дано не му искат много пари на тва чудо.
@OldschoolBG
Не се стискай, винаги може да постнеш малко клипове от игри :)

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 22 май 2013 01:24

themean написа:Някой има ли идея, кое ще е по-добро като хардуер xbox 720 или PS4 като в това число включвам и принадлежащите им джаджи.
Ето сравнение на някои от известните към този момент спецификации за двете машини:
Изображение
Другото дето ме вълнува е тия новите конзоли нещо различава ли ги от обикновенни PC -та.
Според двата съдържателя на платформите ползват "of the shelf" части, които са модифицирани до известна степен. Вече какво точно са им модифицирали питай ги тях. На мен ми звучи като "Стискаме камъка докато не потече вода от него". ^^ Специално GPU-то на PS4 е "1.84 TFLOPS, AMD Radeon™ Graphics Core Next engine", докато за това на Box-а се знае само, че е "D3D 11.1 chip with 32 MB embedded memory".
Дано не му искат много пари на тва чудо.
Най-вероятно ще е субсидирано. Сключваш договор за 1-2 години с местния ти кабелен оператор и си вземаш конзолата за 200-300 доларез.
@OldschoolBG Не се стискай, винаги може да постнеш малко клипове от игри :)
Мога, да, ама да не кажеш после "Не ми харесаха".

Forza Motorsport 5: Announce Trailer

Quantum Break

EA SPORTS IGNITE Engine Official Trailer

Call of Duty: Ghosts Reveal Trailer

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 22 май 2013 09:54

Благодаря.
Аз по-скоро исках да видя на какво ниво ще са игрите.

zelenoto
Regular User
Regular User
Регистриран: 10 дек 2003 16:34

Мнение от zelenoto » 22 май 2013 11:06

Ебааахти и скучния event. Как може цял час да обясняват само колко е добър като cable TV box.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 22 май 2013 12:25

zelenoto написа:Как може цял час да обясняват само колко е добър като cable TV box.
Искаха да са сигурни, че този път посланието им ще бъде разбрано (за справка вижте долното видео). Целта им винаги е била за кутия, която замества DMR устройствата и може да пусне игри, като някаква допълнителна екстра. ^^

Xbox One Reveal 2013 Highlights

На миналогодишното Е3 вълшебните думи бяха "content" и "experience".

Вчера от началото на събитието до края му акциите на Sony скочиха с близо $2 (около 9%). Още нещо забавно, конзолата няма да функционира без Kinect да е свързан към нея.

Потребителски аватар
KosSiO
Power User
Power User
Регистриран: 20 окт 2008 19:29

Мнение от KosSiO » 22 май 2013 14:41

OldschoolBG написа: Още нещо забавно, конзолата няма да функционира без Kinect да е свързан към нея.
Аз доколкото разбрах, някой е чул грешно. Има се в предвид internet connection, а не kinect

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 22 май 2013 15:02

KosSiO написа:Аз доколкото разбрах, някой е чул грешно. Има се в предвид internet connection, а не kinect
Има се предвид Kinect. Постоянна връзка до Internet не е нужна, за да се ползва конзолата.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 22 май 2013 22:08

Още една съпоставка на известния хардуер на двете конзоли:
Изображение

Ще отиде доста ресурс за OS-то на XBox One с този Windows Kernel, който са набутали към стандартната XBox OS. При PS4 се говори за едва около 512MB памет, която да отива за OS-то. Очаквам забележима разлика при визията на first party игрите от Sony.

Потребителски аватар
haho
Power User
Power User
Регистриран: 07 дек 2003 21:52
Контакти:

Мнение от haho » 23 май 2013 09:31

Пълен шит. Изгубиха ме тотално с тези СетТопБокс простотии. PS4 ще ги нахрани много сериозно. Да не говорим, че като хардуер е 2пъти по-силен.

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 23 май 2013 09:50

Ми да. И аз бих избрал PS4 като гледам на колко показатела бие с х2.Има някакви слухове, че на Xbox ще има възможност програмиста да прехвърля част от изчисленията на клауд сърварите на майкрософт
ама това ще го видим колко е добро като идея.

zelenoto
Regular User
Regular User

Мнение от zelenoto » 23 май 2013 10:10

Има се предвид Kinect. Постоянна връзка до Internet не е нужна, за да се ползва конзолата.
И до нетя щял да иска почти постоянна връзка май. Щял да ти позволява да гледаш филми и да играеш single player когато ти падне нета, обаче само за определено (неупоменато още) време. Новия RROD явно ще се казва Server Error 503.

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 23 май 2013 11:29

zelenoto написа:И до нетя щял да иска почти постоянна връзка май. Щял да ти позволява да гледаш филми и да играеш single player когато ти падне нета, обаче само за определено (неупоменато още) време.
Това с офлайн ползването за определен времеви интервал е все още в сферата на слуховете. Не ми се вярва да го направят и в действителност да е така.

Потребителски аватар
themean
Power User
Power User

Мнение от themean » 23 май 2013 12:40

OldschoolBG написа:
zelenoto написа:И до нетя щял да иска почти постоянна връзка май. Щял да ти позволява да гледаш филми и да играеш single player когато ти падне нета, обаче само за определено (неупоменато още) време.
Това с офлайн ползването за определен времеви интервал е все още в сферата на слуховете. Не ми се вярва да го направят и в действителност да е така.
Ако е вярно това с клауд сърварите и има игри, които разчитат на тях ще ти се наложи да имаш интернет за да ги играеш без значение дали от майкрософт изискват да си свързан с тях.
Друг вероятно не потвърден слух е че и майкрософт и сони ще приемат модела на близард и няма да можеш да играеш ако не си онлайн. Пак казвам това са слухове и не знам до колко са верни.

zelenoto
Regular User
Regular User

Мнение от zelenoto » 23 май 2013 13:27

Не е само слух - http://www.joystiq.com/2013/05/22/xbox- ... ils-still/

OldschoolBG
Power User
Power User
Контакти:

Мнение от OldschoolBG » 23 май 2013 15:06

@ themean SCE не са говорели за always online. Не са и толкова глупави, че да изискват такова нещо да бъде задължително на този етап. След 30 години може и всички да са в Нета, но не и днес, не и утре, не и вдругиден.
He also danced around the always-online issue..
"We also understand that sometime people's internet goes down and I shouldn't stop watching a movie or stop playing a single-player game when that happens. We'll support a tolerance where we can," he noted, but we were seeking specifics on how long the console could be offline. "You asked about the boundaries, how long will that work? I'll just tell you we don't know yet. We'll tell you when we have the answer and we can tell everybody."
Нищо конкретно не виждам. Докато няма конкретика за мен остава в сферата на слуховете. Освен това без значение дали има толеранс от 30 мин. или 1 час това не топли хората, които нямат достъп до Интернет, а такива по света много. Да не говорим, че в САЩ, а и западна Европа, в много области надеждността на достъпа и неговото качество са далеч зад тези, с които сме свикнали у нас.

Отговори